Wifredo Lam

(Kuuba, 1902-1982)
Wifredo Lam
(Kuuba, 1902-1982)

WIFREDO LAM, färglitografier, 10 st, "Pleni luna", signerade och numrerade 165/262.

Kompositioner. Samtliga ur mappen "Pleni luna". Sju ramade blad och tre oramade. Bildernas mått 50 x 65 cm.

Sedvanligt ytslitage. Ej examinerade ur ram. Mapp med några fläckar.

Lähtöhinta
8 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet