Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

SKÅL, vitmetall, jugend, troligen Tyskland, tidigt 1900-tal.

Rund form med konturerad kant och två uppsvängda handtag. På tre svängda fötter. Dekor av kvinna, putto och växter. Diam 15, höjd 18 cm.

Bruksslitage, anlöpningar. Mindre bortfall av legering, smärre rostangrepp på insida.

Lähtöhinta
2 500 SEK