Muut
525086

ÄGG MED KOPP, ett par, trä, Matrjosjka-typ, Ryssland, troligen tidigt 1900-tal.

Delbara ägg i olika färger med mindre delbara ägg invändigt. Medföljande äggkoppar. Äggens höjd 13cm, äggkopparnas höjd 12cm.

Slitage. Sprickor. Skador. Ett mindre ägg saknar överdel.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?