525265

BRICKA, plåt, Fornasetti, Italien. 1980-tal.

Orientaliskt motiv. Dekor i grönlackerad plåt samt bladguld. Längd 65x45.

Bruksslitage. Märken och repor. Mindre färgbortfall/lackbortfall.

Muut tiedot

Enligt uppgift köpt på Svenskt Tenn 1980.

Lähtöhinta
4 000 SEK