KLÄNNING. 1950-tal.

KLÄNNING. 1950-tal.

Svart genombruten bomullsvoile, undertyg i stärkt bärnstensfärgat tyg. Trekvartslång ärm, djup ringning bak, dragkedja bak, påsytt smalt band i midjan. Etikettmärkt "Gauntts Glendale California". L från axel 106, bystbredd 47, midjebredd 37. Strl ca 38.

Övertyget med enstaka lagning/reva.

Lähtöhinta
600 SEK
Tilaa uutiskirjeemme