529988

PARTI TENN, 5 delar, 1800-tal.

Stop, mästare Daniel Eklund, Kalmar, 1856. Stop, mästare Carl Petter Beckerström (1821-1843/59), Västerås. Plunta, 1837. Två fat. Höjd 1,5-23 cm.

Bruksslitage, bucklor, bristningar, ett stop med lös lockknopp. Inristade nummer undertill.

Lähtöhinta
1 500 SEK