530289

SKÅL, tenn, möjligen Anna Petrus för Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1900-talets andra kvartal.

Uppsvängda hänklar med lejonhuvuden. Figurreliefer. Längd 27, höjd 10 cm.

Bruksslitage, repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK