TALLRIKAR, ett par, porslin, Royal Copenhagen, 1900-tal.
"Anguilla vulgaris" samt "Salmo Trutta", bägge märkta nr 919/1710. Dekor av fiskar. Diameter ca 25,5 cm.
Smärre slitage.