ANDERS ZORN, etsning, signerad med blyerts. Utförd 1911.
"Vått". Bildstorlek 15,5 x 12 cm (Van Gelden Zonen).
Backboard staining. Svagt missfärgad efter passepartout. Rester av papperstejp. Oramad.
Asplund 240. Hjert & Hjert 260. Lidbeck 240.