542788

FAT, 2 st, tenn 1800-tal. Bl.a Gustaf Adolf Bergman(1812-1858) Kristianstad.

Ett fat med otydliga mästarstämplar. Diameter 29,5-32 cm.

Slitage, hål, bucklor, lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK