543046

GOLVUR, Stiernsund, 17/1800-tal.

Fanerad i bland annat valnöt. Urtavla märkt "Fugit irreparable tempus G.F.H" och "Stiernsund", romerska siffror. Bredd 41, djup 28, höjd ca 228cm. Pendel finns. 2 lod finns. Nyckel finns.

Bruksslitage. Pendel ej komplett. Fanerskador. Sprickor. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK