543943

BORDSPENDYL, art déco, 1900-talets andra kvartal.

Sten. Krönande kvinna med fågel i metall. Urtavla med arabiska siffror. Pendel medföljer. Längd 46, höjd 36 cm. Nyckel finns.

Sedvanligt ytslitage, nagg samt flisor. Urtavlans glas saknas. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK