Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

DAMSKRIVBORD, jugend, omkring år 1900.

Skiva med uppsats bestående av hyllplan samt skåp. Front med två lådor. Rundade ben. Skuren och målad blomsterdekor. Bredd 90, djup 60, höjd 108 cm.

Skiva med fläckar och repor. Uppsatsens skåp med skada vid låset. Ställvis slitage. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK