Ur märkt Esquillon a Geneva, diameter 44 mm. Ur märkt Carl Cederqvist, nr 28, Skeda, diameter 49 mm. Vitemaljerade urtavlor.
Ej funktionstestade. Bruksslitage. Ett glas löst. Skador.