548332

DAMARMBANDSUR, guld på silver, les must de Cartier, 1980-tal.

Quartzur. Vit urtavla märkt must de Cartier. Uppdragare med cabonchonslipad blå safir. Senare läderarmband. Ref- och serienummer 3176877/2975213. Urtavla med höjd 17 mm. Armbandsur med total längd 21 cm. Presentask från les must de Cartier samt certifikat från Magnussons ur i Göteborg daterat 830127 medföljer.

Bruksslitage, urtavla med krackelyrer samt glas med nagg. Armband ej från Cartier. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK