552050

FICKUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft.

Vitemaljerad urtavla med svarta och röda siffror, sekundvisare. Innerboett av metall. Graverad boett med bladverk. Diameter 49 mm. Kedja av doublé medföljer.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Några bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK