Axel Petersson Döderhultarn

(Ruotsi, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Ruotsi, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulptur, gumma med kaffpanna, stämpelsignerd.

Snidat och delvis bemålat trä. Stämpelsignerad "Axel Petersson 'Döderhultarn' Oskarshamn". Höjd 27 cm.

Slitage, limmade skor, kaffepannans pip skadad.

Lähtöhinta
6 000 SEK