555641

COASTERS, 24 st, målad plåt, empire, sign O.F. Richman, Falun o Sandsberg. 1800-talets första hälft.

Svarta med med målat mönster och olika monogram. Diameter: ca 9 cm.

Slitage, vissa med bristningar.

Alkuperä - Provenienssi

adliga ätten von Schéele

Lähtöhinta
3 000 SEK