557748

TÅGLYKTA, Statens Järnvägar, 1900-talets första hälft.

Grön- och rödlackerad metall samt glas. Elektrifierad, en ljussockel invändigt. Bredd ca 20 cm, höjd ca 32 cm.

Slitage. Rost, färgbortfall, fläckar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK