558144

SLÄDE, omkring sekelskiftet 1900.

Trä och järn. Längd 308, bredd 55, höjd 110 cm.

Slitage, rost, sprickor, skador. Spår av skadedjur. En bult saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift från Almekärrs Herrgård i Lerum.

Lähtöhinta
2 000 SEK