ASK med SPELMARKER, orientalisk, lack och pärlemor.

Ask i sköldpaddsimiterande lack med målad dekor av växter i guld. Invändigt 5 mindre askar med likadan dekor. Ett antal ovala, runda och mandelformade spelmarker i pärlemor med ristad dekor av bl a pagoder och blommor. L 29, b 26, h 7.

Den yttre asken med stora skador. De inre med slitage och smärreskador.

Lähtöhinta
800 SEK