Tina
560221

LJUSSTAKAR ett par, tenn, Johan Carl Hagman, Vimmerby, verksam 1846-1851.

Kvadratisk fot med kulfötter. Dekor av palmetter. Urnformad ljushållare. Höjd 17cm.

Bruksslitage. Repr. Bucklor. Sneda. Ljusmanschetter saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK