Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

ANDERS ZORN, etsning, signerad, utförd 1914.

"Bärsärk", 4 état. Bildstorlek 25 x 18 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Enstaka fläck.

Kirjallisuus

Lidbeck ZG 261. Asplund 261. Hjert & Hjert 271.

Lähtöhinta
8 000 SEK