Lars Hansen

(Tanska, 1813-1872)
Lars Hansen
(Tanska, 1813-1872)

LARS HANSEN, olja på duk, signerat L. Hansen och daterat 1844.

Porträtt av ung dam i svart klänning, 77 x 62 cm.

Krackelyr, slitage längs ramkant, ytsmuts.

Lähtöhinta
6 000 SEK