562129

SPARBÖSSA, bemålad metall, möjligen Mohaga gjuteri, 1900-talets första hälft/mitt.

I form av elefant med rörlig snabel. Höjd 11 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall och flagnande färg.

Lähtöhinta
2 000 SEK