SERVERINGSFAT, pläter, William Padley & Son, Sheffield, England, omkring sekelskiftet 1800/1900.

Tre fat i form av snäckskal, på tre kulfötter. Diameter 26, höjd 23 cm.

Bruksslitage, mindre anlöpningar och ytliga repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK