Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

BRUNO LILJEFORS, efter, skulptur, brons, "Vardag", H Bergman fud., 1977, numrerad 1/12.

Patinerad. Gjutarstämpel "H Bergman fud". Längd 22, höjd 14 cm.

Sedvanligt ytslitage, obetydliga stötmärken. Tillverkningsdefekter undertill.

Lähtöhinta
15 000 SEK