Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KARTOR, 3st, etsningar, delvis handkolorerade, Kina, Japan, Ryssland, 1800-tal

"China" gravör William Hughes, utgiven av Charles & Adam Black, Edinburgh, omkring 1800-talets mitt, plåtstorlek 30 x 41. "China and Japan" av John Nicaragua Dower, publicerad av Henry Teesdale, 1834, plåtstorlek 36,5 x 4. "Russia in Asia and Tartary" av John Nicaragua Dower, publicerad av Henry Teesdale, 1834, plåtstorlek 36 x 44.

Oramade monterade i passepartout. Gulnade. Fläckar. Veck.

Lähtöhinta
3 000 SEK