Eugen Joseph Verboeckhoven

(Belgia, 1798-1881)
Eugen Joseph Verboeckhoven
(Belgia, 1798-1881)

EUGEN JOSEPH VERBOECKHOVEN, tillskriven, olja på pannå, signerad (förstärkt) samt otydligt daterad.

Ko och får vid vattenhål. 33 x 38 cm.

Mindre ytsmuts/oxiderad fernissa. Retuscher. Förstärkt signatur.

Lähtöhinta
15 000 SEK