TEKÖK med rechaud, pläter, England, 1800-/1900-tal.

Tekannan delvis godronnerad, oval form, hänkel med värmestoppar. Ställ med recaud och på tassfötter. Höjd 37 cm.

Bruksslitage. Defekt gångjärn till rechaud.

Lähtöhinta
1 500 SEK