Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Wassily Kandinsky

(Venäjän federaatio, 1866-1944)
Wassily Kandinsky

WASSILY KANDINSKY, efter, litografi, signerad o daterad -24 i trycket, numrerad 8/300.

Utgiven av Galerie Maeght i Paris med deras blindpressade pappersstämpel, bladstorlek 31,5 x 36 cm.

Gulnad, fläckar, blyertsstreck, bladet sannolikt något beskuret, ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS