Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
570994

Wassily Kandinsky

(Venäjän federaatio, 1866-1944)
Wassily Kandinsky

MATTA, tuftad, Wassily Kandinsky, Ege Art Line, Danmark. 1900-talets slut. Ca 140x200 cm.

Beige botten med komposition i rött, gult,grönt, blått, rosarött och svart. Signerad Kandinsky samt monogramerad 22.Baksidan med klistrad etikett: Wassily Kandinsky, Small Worlds 1 - 1922, DesignNo 80540. Made in Denmark by EGE AXMINSTER A/S. The 20th Century Collection -EGE ART LINE.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS