BORDSLAMPA, förgylld mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Räfflad pelare på tredelad bladhölstrad fot med tassar. Dekor av akantusblad. Skärm. Höjd till skärmfattning ca 48 cm.

Ej funktionstestad. Några fläckar. Skärm med slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK