572334

Georg Jensen

(Tanska, 1866-1935)
Georg Jensen
(Tanska, 1866-1935)

ARMBANDSUR, dam, silver med tillhörande ring Ole Kortzau, Georg Jensen, numrerad 43234.

Rund silverboett med iriserande urtavla utan markeringar, diam 3 cm, läderarmband i original. Ring, sterling silver, vikt 4 gram, st 17,5/55. Originaletui.

Slitage. Ej funktionstestat ur,

Lähtöhinta
4 000 SEK