572503

SÄNG, Götaverken, Göteborg, omkring år 1900.

Lackerat järn och mässing. På hjul. Monterbar. Brickmärkt. Total längd 205 cm, total bredd 90 cm, höjd 141 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall. Bucklor. Några skador. Anlupen mässing samt rost. Ett hjul saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK