ASK MED LOCK, trä och nefrit. Kina sen Qingdynasti (1644-1911).

Träask med inläggningar av bla nefrit på lock och sidor i form av blommor. Längd 15, 11, höjd 7,5 cm.

Skador, slitage och bortfall av dekordelar.

Lähtöhinta
2 000 SEK