Tina
575508

KALLSKÅLSKÅL, tenn, troligen Carl Sauer I, stämplad med årsbokstaven I, troligen för år 1750.

Rund med uppsvängda hänklar. Diameter 20 cm exkl hänklar.

Slitage, repor, bucklor och anlöpningar. Märken. Gravyr. Något otydlig stämpel.

Lähtöhinta
1 500 SEK