Arnold Plagemann

(Ruotsi, 1826-1862)
Arnold Plagemann
(Ruotsi, 1826-1862)

ARNOLD PLAGEMANN, kopia efter, olja på duk, 1800-talets slut.

Fartyg till havs. Ca 60,5 x 86,5 cm.

Gulnad fernissa. Fläckar, ytsmuts. Löst spänd duk.

Lähtöhinta
3 000 SEK