Tina
577279

Tage Fougstedt

(Ruotsi)
Tage Fougstedt
(Ruotsi)

SPEGEL samt LAMPETTER, ett par, tenn Tage Fougstedt, 1920-1922.

Spegel 27 x 27 cm. Lampetter, höjd 33 cm. Ej stämplade.

En lampett med skadat glas. Spegel med löst krön samt dekor del ner till. Slitage, skeva ljusarmar.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift gåva till nuvarande ägares mormor av Estrid Ericsson.

Lähtöhinta
3 000 SEK