Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

MATSALSMÖBLEMANG, 9 delar, jugend, 1900-talets början.

Ek. 6 stolar, 2 karmstolar samt bord med 2 iläggsskivor. Stolar med genombrutna ryggar och klädda sitsar. Bordet längd ca 150, bredd 110, höjd 78 cm, 2 iläggsskivor á 65 cm.

Slitage, märken, repor, senare klädsel.

Lähtöhinta
10 000 SEK