VAS samt FAT, gulmetall. Cultura Metall, Ann Wåhlström och Sigurd Persson, signerade, sent 1900-tal.
Vas av konkav form med raka sidor, Wåhlström, höjd 22,5, triangulärt fat, Persson, 43,5 x 44 cm.
Slitage, smärre repor.