583237

LJUSSTAKAR, ett par, tenn, sengustavianska, Zadoch Bergenholtz, Vimmerby 1802 och 1803.

Skaft av kannelerade kolonner. Lösa ljusmanschetter. Höjd 22 cm.

Bruksslitage, anlöpningar, märken, repor. Mindre bucklor.

Lähtöhinta
5 000 SEK