588643

Olle Kåks

(Ruotsi, 1941-2003)
OLLE KÅKS, olja på duk, signerad och daterad -74.

"Mars - söndag på Djurgårdsbrunnsviken". Utställningsetiketter a tergo. Ca 136 x 200 cm.

Smärre fläckar. Slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm

Näyttelyt

Liljevalchs "Vår konst - Er konst", 1990, katalognummer 66.
Galerie Belle, Västerås. Utställning nr 67.

Muut tiedot

Kuvan käyttöoikeudet

Lähtöhinta
20 000 SEK