John Ivar Berg

(Ruotsi, 1916-2003)
John Ivar Berg
(Ruotsi, 1916-2003)

JOHN IVAR BERG, olja på duk. Signerad och daterad -49.

"Komposition". 53 x 64 cm.

Smärre ytrispor.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Bel Art.
Privat samling.

Kirjallisuus

Avbildad med helsida i färg, "John Ivar Berg - Avantgardist och konkret konstnär", Teddy Brunius, Carlsson bokförlag Stockholm 2004, sid 61.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet