KANDELABRAR, ett par, oscarianska, 1800-talets slut.

Keramik och mässing. Behängda med prismor. För fem ljus vardera. 46 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar och smärre nagg. Ena ljusstaken något skev.

Lähtöhinta
1 500 SEK