Jacopo Robusti Tintoretto

(Italia, 1518-1594)
Jacopo Robusti Tintoretto
(Italia, 1518-1594)

JACOPO ROBUSTI TINTORETTO, sannolikt kopia efter, olja på duk, runt 1900.

Sannolikt efter motiv "The Risen Christ appearing to the Three Senators". 17x52 cm.

Ytslitage. Tryckskador, färgbortfall och retuscher.

Lähtöhinta
1 500 SEK