593160

MATSKÅLAR, 2 st, tenn, en märkt Nicolaus Justelius, Eksjö 1807.

Rund form med godronnerade ringar. Den mindre saknar stämplar. Diameter 13 och 19 cm.

Båda med lagade fästen. Bucklor. Repor. Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK