594314

VAS, alabaster. Sannolikt Italien, 1900-tal.

Rund form med snidad och skuren dekor av blad i relief. Höjd 21, diameter 21 cm.

Slitage. Sprickor, sannolikt från tillverkningsprocessen.

Lähtöhinta
2 500 SEK