594856

TALLRIKAR, 4 st, tenn, bl.a. Magnus Söderberg, Stockholm. Mest 1700-tal.

Även bla Lars Lundvall, Jönköping, Henrik Gottfried Pschorn, Stockholm, diam 20,5-23 cm.

Slitage, repor, bucklor, anlöpningar, två med lagning, bristningar, en med hål. Två med pålödd hängare á tergo.

Lähtöhinta
2 000 SEK