598110

BESTICK, 90 delar, rostfritt stål, "Thebe", Folke Arström, Gense, 1900-talets mitt.

12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 dessertskedar, 12 kaffeskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 1 smörkniv, 1 salladssked och 1 salladsgaffel, 1 osthyvel, 1 uppläggningssked och 1 såsslev. Stämpelmärkta. Längd 11-20 cm.

Brukkslitage.

Muut tiedot

Modellen formgiven 1944.

Lähtöhinta
2 500 SEK